Energetyk ROW Rybnik stracił punkty w Górze z Nadwiślanem

Waleczna postawa Nadwiślana Góra chyba zaskoczyła Energetyka ROW Rybnik. Lider zremisował z beniaminkiem 3:3, choć dwukrotnie z beniaminkiem prowadził.
Lider z Rybnika po pierwszej połowie musiał być mocno zaskoczony, bo Nadwiślan prowadził 2:1. Początek dla Energetyka ROW-u był jednak wymarzony. W piątej minucie Sebastian Musiolik dostał prostopadłe podanie od Sebastiana Siwka, wpadł w pole karne i pokonał Mateusza Taudula.

Po pierwszych, nieśmiałych minutach Nadwiślan coraz częściej zagrażał bramce Daniela Kajzera. W 25. minucie Dawid Ogrocki dopadł do bezpańskiej, skaczącej na lewym skrzydle piłki, dorzucił do środka, a tam Tomasz Matysek huknął w okienko bramki rybniczan.

Końcówka pierwszej połowy uciszyła kibiców z Rybnika. Najpierw Matysek wrzucił z rogu na głowę Adama Setli i tylko dzięki niesamowitej interwencji Kajzera dalej był remis. Przy kolejnym rogu z drugiej strony Matysek wrzucił na głowę Mariusza Masternaka, a ten strącił piłkę na piąty metr. Tam był już Tomasz Boczek, który z bliska trafił na 2:1 dla Nadwiślana.

Górzanie tak zadowoleni byli z bramki do szatni, że po przerwie... przestali grać. Energetyk ROW ruszył do skomasowanego ataku i efektem były dwa szybko zdobyte gole. W 48. minucie Szymon Sobczak miał dużo czasu na opanowanie skaczącej w polu karnym piłki i celne uderzenie na bramkę. Kwadrans później w polu karnym Wojciech Jurek przewrócił Sobczaka, obejrzał drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik, a Mariusz Muszalik pewnie wykorzystał rzut karny. Kilka minut wcześniej ze złamanym nosem po zderzeniu z Konradem Gilewiczem zejść musiał Matysek.

Piłkarze beniaminka walczyli jednak do końca, a rybniczanie oddali im inicjatywę. Na tyle że defensywa Energetyka ROW-u w 82. minucie zlekceważyła wysoką piłkę i wychodzącego do niej Damiana Furczyka. Pomocnik Nadwiślana w sytuacji sam na sam wyrównał stan meczu na 3:3.

Nadwiślan Góra - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:1)

0:1 Sebastian Musiolik (5.), 1:1 Tomasz Matysek (25.), 2:1 Tomasz Boczek (45.), 2:2 Szymon Sobczak (48.) 2:3 Mariusz Muszalik (63., z karnego), 3:3 Damian Furczyk (82.)

Nadwiślan: Taudul - Boczek, Masternak, Wójcik (65. Balul), Jurek - Glanowski, Kaszok, Ogrocki (79. Skrobol), Setla, Matysek (59. Matysek) - Kocur (76. Retlewski)

Energetyk ROW: Kajzer - Bedronka, Krotofil, Muszalik, Borovićanin (77. Mandrysz) - Sobczak, Musiolik (85. Dudziński), Jary (69. Grolik), Gilewicz, Gojny - Siwek