Sport.pl

Szombierki złe na prezydenta Bytomia. "Chcą doprowadzić do likwidacji klubu"

Sytuacja finansowa Szombierek Bytom jest bardzo zła.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Trzecioligowy klub z Bytomia wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. To właściwie lista zarzutów pod adresem prezydenta miasta Damiana Bartyli.

"Pomoc finansowa dla Naszego klubu, jaka była obiecana przez Pana Prezydenta, do dnia dzisiejszego nie została zrealizowana. Klub otrzymał jedynie kwotę 8370 zł/m-c na całą III-ligową drużynę, i to tylko na trzy miesiące w formie stypendiów sportowych. Także umowy najmu obiektu, które były tylko na jeden miesiąc, potem na dwa miesiące, zamiast do końca roku, jak było ustalone, zostały przekazane klubowi tylko do 30 czerwca 2015 r. (do uzyskania III-ligowej licencji potrzebna jest umowa na sezon 2015/2016)" - głosi komunikat.

Problem dotyczy też stadionowej infrastruktury. "Nie nastąpiły żadne z obiecanych prac przy boiskach trawiastych, nie mówiąc już o tym, że miało do końca marca tego roku powstać nowe boisko ze sztuczną trawą. W chwili obecnej Nasz klub nie posiada nawet traktora z oponami pozwalającymi na wjazd na boisko, nie mówiąc o innym sprzęcie pielęgnacyjnym" - piszą działacze.

Szczególnie niepokoi ich powstanie nowego UKS Szombierki, bo ma być to działanie, którego celem będzie rzekomo zastąpienie klubu z 96-letnią tradycją. "Nie wiemy, dlaczego obietnice nie zostały zrealizowane, dlaczego władze miasta chcą doprowadzić do likwidacji tak zasłużonego klubu. Sytuacja na dziś jest jednak dramatyczna, a koszty obsługi rozgrywek ogromne" - podsumowują władze Szombierek.

Więcej o:
Komentarze (2)
Szombierki złe na prezydenta Bytomia. "Chcą doprowadzić do likwidacji klubu"
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 2 razy 0

    To powstawanie "nowych" klubów o tej samej nazwie to istna parodia - i chyba jakaś polska specjalizacja :)

  • pl.piastow

    Oceniono 6 razy -4

    A jak sę nazywa ten bytomski klub ,który w tym roku myśli ,że w tym zagra w II lidze? Jakie dostaje on dotacje z miasta ? Kto jest Prezydentem Bytomia ?Dziękuję,nie mam węcej pytań:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX