Ruch Radzionków. "Cidry" o trzy punkty od wygrania ligi

Ruch Radzionków znowu podnosi głowę i jest o włos od wygrania czwartoligowych rozgrywek.
Facebook? » | A może Twitter? »


Były ligowiec zagra we wtorek z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Trzy punkty w meczu z lokalnym rywalem zapewnią drużynie z Radzionkowa zwycięstwo w lidze i prawo gry w barażu - z LKS-em Bełk - o awans do ligi trzeciej.

- Na tą chwilę czekaliśmy od początku sezonu. Mamy na wtorkowe spotkanie dwa priorytety - wygrać derbowy mecz, a tym samym na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnić sobie zwycięstwo w lidze. Wszystko podporządkujemy temu, żeby tak się stało. Oprócz tego, że widać w drużynie wielką mobilizację - wynikającą także z chęci rewanżu za to, że jesienią tak wyraźnie (2:4) przegraliśmy w Tarnowskich Górach - musimy swoją postawą udowodnić, że nie ma żadnego przypadku w tym, że jesteśmy liderem. Zespołem, który zasłużył na to, by wygrać właśnie ligę i zagrać w późniejszych barażach - mówi trener Wojciech Osyra.

- Obaj z trenerem Osyrą obiecaliśmy naszym mamom, że na ich święto zapewnimy sobie udział w barażach. I zrobimy wszystko, żeby móc świętować ten sukces właśnie w Dniu Matki - dodaje Adam Goździcki, asystent Osyry.

Początek meczu o godzinie 18.