Nadwiślan Góra. Mniejszy budżet, trener odszedł, dyrektor sportowy zostanie?

Adam Nocoń nie będzie już trenerem drugoligowego Nadwiślana Góra. Szkoleniowiec nie dogadał się z działaczami klubu. Na swoim stanowisku zostanie jednak dyrektor sportowy Robert Szuster, ale tylko pod warunkiem otrzymania przez klub licencji na występy w drugiej lidze w przyszłym sezonie.
Facebook? » | A może Twitter? »


Działacze Nadwiślana Góra na czerwcowym walnym zebraniu zdecydowali o zmniejszeniu budżetu klubu. Tłumaczyli, że finansowa rzeczywistość zmusza ich do obcięcia płac piłkarzom i trenerowi. Adam Nocoń, trener, który wprowadził drużynę z Góry do drugiej ligi i utrzymał się w niej, nie przystał na nowe warunki i nie przedłużył kontaktu z klubem. Chęć pozostania w klubie zapowiada jednak Robert Szuster. - Działaczom postawiłem jeden warunek - otrzymanie licencji na grę w drugiej lidze - mówi dyrektor sportowy.

Działacze Nadwiślana złożyli wniosek o przyznanie licencji, ale został on odrzucony z powodu braku dokumentu z ZUS. Pismo ws. ugody z urzędem ma zostać złożone do poniedziałku 22 czerwca.

Z klubem pożegnali się już Wojciech Jurek, który odszedł na zasadzie transferu definitywnego do GKS-u Katowice. Klub nie przedłużył natomiast kontaktów z Damianem Furczykiem, Krzysztofem Naporą i Marcinem Kocurem. Nową umowę parafował jednak m.in. Tomasz Matysek. Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera? - Daję sobie na to tydzień czasu - zapowiada Szuster.

Nadwiślan Góra