Kolejny bramkarz ze Śląska w drodze do Anglii. Tym razem Everton

Dopiero co żyliśmy transferem bramkarza Kamila Grabary z Ruchu Chorzów do Liverpoolu, a już kolejny młokos ze Śląska ma szansę na kontrakt w Anglii. Tym razem Everton zaprosił na testy Szymona Buszke, bramkarza GTV Stadionu Śląskiego Chorzów.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

17-letni Buszka będzie w przyszłym tygodniu trenował z drużyną U18 Evertonu. - To dla nas spora nobilitacja. Coraz częściej dostajemy sygnały, że naszych wychowanków regularnie oglądają skauci z Polski i Europy. W GTV Stadionie Śląskim od pewnego czasu bardzo mocno się rozwijamy i stale poprawiamy poziom szkolenia, a to przekłada się na umiejętności naszych podopiecznych i spore zainteresowanie ze strony innych klubów - tłumaczy wiceprezes chorzowskiej szkółki Andrzej Miłkowski.

Buszką interesują się też kluby z Ekstraklasy. - Szymon to naprawdę duży talent. Dobrze gra obiema nogami, jest świetnie przygotowany technicznie, a jego atutem są dobre warunki. Przy 190 centymetrach wzrostu już teraz ma solidną sylwetkę i z powodzeniem rywalizuje ze starszymi od siebie przeciwnikami - opowiada o swoim podopiecznym trener Tomasz Osowski.

Więcej o młodym piłkarzu przeczytacie tutaj.

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?