ROW 1964 Rybnik. Wynalazek Dietmara Brehmera dał sygnał do ataku

ROW 1964 Rybnik wygrał u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Sygnał do walki dał Gabriel Nowak, przekwalifikowany niedawno przez trenera Dietmara Brehmera na napastnika.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

- Gabryś miał na początku sezonu sporo problemów na swojej pozycji z konstruowaniem akcji. Razem z drużyną wymyśliliśmy go jako napastnika i świetnie się w to wpasował - mówi Dietmar Brehmer, trener ROW-u Rybnik.

Gabriel Nowak udowodnił w meczu z Kotwicą, że w ataku czuje się świetnie. Trzy minuty przed przerwą świetnie odnalazł się w zamieszaniu po wrzutce z rogu i wpakował piłkę do bramki zespołu znad morza.

Rybniczanie przeważali i udowodnili to w 71. minucie. Po składnej zespołowej akcji na bramkę uderzał Mariusz Muszalik, ale piłka trafiła ostatecznie pod nogi Marka Gładkowskiego, a ten podwyższył na 2:0.

ROW 1964 zgubił jednak koncentrację w końcówce, gdy niepewne zachowanie Daniela Kajzera wykorzystał Jakub Poznański. Rybniczanie dowieźli jednak zwycięstwo do końca i wygrywali z Kotwicą. Za tydzień do Rybnika przyjedzie Polonia Bytom.

ROW 1964 Rybnik - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Gabriel Nowak (43.), 2:0 Marek Gładkowski (71.), 2:1 Jakub Poznański (89.)

ROW 1964: Kajzer - Grolik, Krotofil, Płonka Ż, Muszalik, Gojny, Musiolik, Jary Ż, Broniewicz Ż, Nowak (64. Gładkowski), Mandrysz (83. Dzierbicki)