Sport.pl

ROW Rybnik. Dietmar Brehmer: Moja odpowiedź to jeszcze cięższa praca

Dietmar Brehmer, trener ROW-u 1964 Rybnik przed pierwszymi wiosennymi meczami celował w szybkie zapewnienie sobie utrzymania. Tymczasem rybniczanie przegrali trzy mecze z rzędu, w tym z bezpośrednimi rywalami w walce o drugoligowy byt.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Po 25 kolejkach ROW Rybnik plasuje się dopiero na 13. miejscu w tabeli. Początek wiosny był udany, bo rybniczanie zremisowali z GKS-em Tychy i wygrali z Kotwicą Kołobrzeg. Później przyszły trzy kolejne porażki. Rybniczanie ulegli m.in. Polonii Bytom i Nadwiślanowi Góra, czyli zespołami goniącymi ROW w dolnej części tabeli.

Po słabym meczu w Górze Dietmar Brehmer musiał się tłumaczyć z postawy drużyny. - Jesteśmy w dołku, ale z drugiej strony wciąż mamy komfort bycia nad kreską - tłumaczy trener ROW-u. Po ostatnich porażkach drużyny z dołu tabeli zbliżyły się jednak do rybnickiej drużyny. Dietmar Brehmer twierdzi, że nie jest ważne z kim jego drużyna straciła punkty. - Punkty za zwycięstwo z liderem czy ostatnią drużyną są takie same. Dla nas kluczowe jest to, że ich nie zdobywamy- komentuje trener ROW-u.

W piątek rybniczanie zmierzą się z trzecim w tabeli Zniczem Pruszków. Przed tym meczem Brehmer składa kilka obietnic. - Naszą odpowiedzią na słabsze wyniki będzie jeszcze cięższa praca. Przeanalizujemy przyczyny porażek, a w meczu ze Zniczem zrobimy wszystko, by nie poddawać się rywalowi i wyjść z tego dołka - zapowiada trener ROW-u Rybnik.Więcej o: