Guy Roux: Macie szansę wyjść z grupy

PRZEGLĄD PRASY: - Taktyka Polski w meczu z Ekwadorem była dobra. W końcu Janas miał się od kogo uczyć fachu. Choćby... ode mnie! - mówi w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? słynny francuski trener Guy Roux.
Roux jest teraz ekspertem radiowym. Mistrzostwa świata w Niemczech są ósmymi, które ogląda na żywo. Przez 44 lata pracował we francuskim klubie AJ Auxerre, w którym w latach 82-86 grał Paweł Janas.

Utytułowany trener zaprzeczył by taktyka zastosowana przez Janasa była zbyt defensywna.

- Taki diament pozwala płynnie przechodzić z ustawienia z zagęszczonym środkiem do zmasowanego ataku, kiedy to wysuniętego napastnika wspomaga jeszcze dwóch skrzydłowych. Janasowi chyba po prostu zabrakło odpowiednich wykonawców do zrealizowania tego planu.

Roux uważa, że Polska mimo wszystko ma szansę wyjść z grupy.

- To, że Kostarykanie potrafili dwa razy pokonać Jensa Lehmana świadczy o słabości niemieckiej defensywy. Uważam, że drużyna Janasa nie stoi na straconej pozycji w środowym spotkaniu. Wiadomo - rywalem będą gospodarze. Ale mogą zlekceważyć Polaków po nienajlepszym występie przeciwko Ekwadorowi.

Były trener AJ Auxerre z umiarkowanym optymizmen patrzy na mundialowe szanse reprezentacji Francji.

- Myślę, że na pewno nie mają szans na podium. Uważam, że jedyne na co stać francuzów, to wyjście z grupy, bo awansować dalej może być już ciężko.