"Kicker" krytykuje Boruca, "Bild" chwali kibiców

- Polscy kibice pokazali w meczu z Kostaryką światową formę. Szacunek - pisze "Bild";. "Kicker"; krytykuje grę Polaków i pisze, że zwycięstwo zawdzięczają szczęściu
- Polscy kibice zaprezentowali się świetnie podczas meczu z Kostaryką. Pokazywali meksykańskie fale, byli w światowej formie. Szacunek - pisze ''Bild''. O samym meczu pisze jako o ''nudnym letnim spotkaniu'' i ''meczu o złotego ananasa'' (niemiecka wersja ''meczu o pietruszkę'' - przyp. ACM). Według niemieckiego dziennika spotkanie było nudne, a mimo lepszej postawy Polaków pod bramką Kostaryki działo się niewiele. Dziennikarze ''Bilda'' obwołali Bartosza Bosackiego samodzielnym zwycięzcą meczu, piszą również, że dzięki zwycięstwu Polacy uratowali ''co najmniej malutką cząstkę honoru.'' ''Bild'' zastanawia się również, czy zwycięstwo nad Kostaryką uratuje trenerską posadę Pawła Janasa.

''Choć Polacy wyszli na boisko z wyraźną wolą zadośćuczynienia kibicom, co było widać od pierwszych minut gry, to brakowało im siły w ataku i stwarzali niewiele sytuacji'' - pisze magazyn piłkarski ''Kicker''. Gazeta śle gromy na głowę Artura Boruca, który w 24. minucie przepuścił między nogami strzał Ronalda Gomeza. Dziennikarze gazety nazywają sytuację ''symptomatyczną''. ''Kicker'' zastanawia się, czy pierwsza bramka dla Polaków padła prawidłowo, bo bramkarz Kostaryki Jose Porras przewrócił się przy interwencji o nogę Ebiego Smolarka. Gazeta pisze, że w początku drugiej połowy Polacy mieli wiele szczęścia - gola mógł zdobyć Cristian Bolanos. ''Bramka, po której Polska wyszła na prowadzenie, padła z kolejnej standardowej sytuacji'' twierdzi ''Kicker''. W podsumowaniu gazeta pisze o słabym meczu, w którym wszystkie bramki padły właśnie po ''standardowych zagraniach''.

Niemieckie media podkreślają, że strzelec dwóch bramek Bartosz Bosacki był kiedyś zawodnikiem 1. FC Nürnberg.