Cantalejo: widziałem, jak Zidane uderzał

Hiszpański sędzia Luis Medina Cantalejo zaprzecza zarzutom trenera Francuzów Raymonda Domenecha, jakoby czerwona kartka dla Zinedine Zidane'a została podyktowana dzięki analizie zapisu wideo. - Widziałem wszystko na własne oczy - mówi Cantalejo, który w meczu finałowym pełnił obowiązki sędziego technicznego
Hiszpan twierdzi, że telewizyjne powtórki nie odegrały żadnej roli przy jego decyzji, by poinformować o zajściu sędziego głównego Horacia Elizondo z Argentyny. - Widziałem to wszystko na własne oczy, niczego nie wymyśliłem - powiedział Cantalejo w wywiadzie dla madryckiego radia "Cadena Ser". - Piłka była gdzie indziej, sędzia główny patrzył za nią, a liniowy wracał na pozycję po rzucie rożnym. Gdy sam sędziuję, zawsze proszę sędziego technicznego, by patrzył na zawodników wracających na pozycję, więc sam tak zrobiłem - relacjonuje Cantalejo.

Hiszpański sędzia odpiera zarzuty francuskiego trenera Raymonda Domenecha, który uważa, że przy podjęciu decyzji Elizondo korzystał z pomocy zapisu wideo. - Szanuję zdanie Domenecha, ale tak nie było. Ten incydent pokazuje, jak ważna jest praca sędziego technicznego - mówi Cantalejo. - Moim zadaniem jest pomagać sędziemu głównemu i tak właśnie postąpiłem - dodaje.

W wywiadzie dla dziennika sportowego "Marca" Cantalejo dokładnie relacjonuje przebieg zdarzenia. - Nie wiem, co powiedział Materazzi do Zidane'a przed uderzeniem, ale włoscy gracze zauważyli ten wybryk i pobiegli do sędziego, by zaprotestować. Gianluigi Buffon poszedł porozmawiać z sędzią liniowym. Gdy wszystko się uspokoiło, opowiedziałem Elizondo, co zaszło na boisku - twierdzi hiszpański arbiter.

Jego zdaniem ten incydent nie okrywa hańbą kapitana zespołu Francji. - Powinniśmy pamiętać go jako prawdziwego boiskowego gentlemana - mówi Cantalejo. - Nigdy nie kwestionował decyzji sędziów. To smutne, że taki piłkarz jak on kończy karierę w ten sposób, ale za ten czyn musiał zostać ukarany. Mam nadzieję, że Zidane jak najszybciej otrząśnie się po tej sytuacji - dodał Hiszpan.