FIFA zbada sprawę wybryku Zidane'a

FIFA otworzy postępowanie dyscyplinarne w sprawie uderzenia Marco Materazziego przez Zinedine Zidane'a w finale mistrzostw świata. Zbadane zostanie również postępowanie sędziów przy decyzji o czerwonej kartce dla kapitana Francuzów
Międzynarodowa federacja oświadczyła, iż incydent został dostrzeżony przez sędziego technicznego bez użycia monitorów. Sędzia techniczny Luis Medina Cantalejo zaalarmował sędziego głównego Horacia Elizondo poprzez system słuchawkowy.

"FIFA otworzy postępowanie dyscyplinarne co do zachowania Zidane'a, by najdokładniej jak to jest możliwe wyjaśnić okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu" - brzmi tekst oświadczenia FIFA.

Wyjaśniając okoliczności wybrania Zidane'a na najlepszego piłkarza mundialu, FIFA oświadczyła, że urny do głosowania były otwarte do północy w niedzielę, kiedy mecz finałowy już się zakończył. "Niemożliwe jest sprawdzenie liczby dziennikarzy, którzy oddali głos przed i w trakcie finałowego spotkania, ponieważ głosy zostały podliczone dopiero po zakończeniu głosowania" - twierdzi FIFA w oficjalnym oświadczeniu.