Kto pokaże Euro 2012?

PRZEGLĄD PRASY. Która telewizja pokaże w Polsce finały Euro 2012? Jeszcze nie wiadomo. Na razie trwają negocjacje na temat praw do pokazywania najbliższego turnieju w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku - pisze ?Przegląd Sportowy".
- Nie zamierzam komentować informacji o tym, że negocjujemy z Polsatem zakup finałów Euro 2008 - mówił wczoraj Robert Korzeniowski. - Jestem "tylko" szefem sportu w TVP, a to decyzje podejmowane na wyższym szczeblu. Euro 2008 to nasz priorytet - powiedział jednak Korzeniowski.

- Euro 2008 na pewno będziemy mieli, aczkolwiek na dziś umowa z UEFA nie jest jeszcze podpisana - mówi z kolei szef redakcji sportowej Polsatu Marian Kmita. - Trudno mi się odnieść do informacji o rozmowach z Telewizją Polską - taki układ nie jest ani wykluczony, ani przesądzony - twierdzi Kmita. Polsat i TVP wspólnie pokazywały mistrzostwa świata w Niemczech w 2006 roku.

- Na pewno będziemy mocno zainteresowani prawami do transmisji meczów turnieju finałowego Euro 2012 - zapewnia Kmita. - Naturalnie, że interesują nas prawa do finałów Euro 2012, tym bardziej, że już zrobiliśmy wiele dla promocji tej idei - zaznacza Korzeniowski.