Euro 2016 w Walii i Szkocji?

Zainspirowani niespodziewanym sukcesem Polski i Ukrainy, Walijczycy chcą wystąpić o organizację mistrzostw Europy w 2016 roku. Do współpracy zapraszają Szkotów - pisze internetowe wydanie ?Guardiana?
Walia nie ma potrzebnej infrastruktury i tylko jeden stadion gotowy na przyjęcie Euro - Milenium Stadium w Cardiff na 74,500 widzów, gdzie do ubiegłego roku rozgrywano finał Pucharu Anglii. Chce więc wystąpić o organizację turnieju ze Szkocją, która ma i autostrady i hotele i cztery stadiony - Hampden Park, Celtic Park, Ibrox i Murrayfield.

- Polacy i Ukraińcy udowodnili nam, że marzenia się spełniają! Skoro UEFA wybierając kandydata istotnie kieruje się strategią piłkarskiego rozwoju regionów, to nasze szanse rosną. Już rozważamy plany wspólnego startu ze Szkotami. Z pół roku powinniśmy mieć pierwsze rozwiązanie, wystąpimy wówczas o poparcie do parlamentów Walii i Szkocji - mówi sekretarz generalny Walijskiej Federacji Piłkarskiej, David Collins.

Walia już próbowała zawalczyć o Euro 2008 wraz ze Szkocją i Irlandią, ale pomysł upadł w fazie projektu, przed złożeniem oferty UEFA. W wyścigu o Euro 2008 ostatecznie wystartowała Szkocja i Irlandia, ale przegrała z Austrią i Szwajcarią.

Walijczycy już planują, że rozbudowaliby stadiony Swansea Liberty Stadium i Wrexham Racecourse Ground. Martwi ich tylko co będzie, jeśli UEFA przegłosuje rozszerzyć finały mistrzostw Europy z 16 do 24 drużyn. Walia potrzebowałaby wówczas aż sześciu stadionów na minimum 30 tys. widzów.