Luca Toni w Bayernie?

Mistrz świata i od dwóch sezonów napastnik Fiorentiny, Luca Toni, doszedł do porozumienia z działaczami Bayernu Monachium i od przyszłego sezonu będzie występował w bawarskim klubie - podaje sobotnia ?La Gazzetta dello Sport?
Według dziennika bramkostrzelny napastnik (król strzelców Serie A w zeszłym sezonie z 31 trafieniami, w tym sezonie 16 goli) spotkał się z działaczami Bayernu w piątek i doszedł do porozumienia w sprawie warunków kontraktu. Roczne zarobki 29-letniego Toniego w Bayernie miałyby wynosić około 5,5 mln euro.

Jednak Bayern, który jest gotowy zapłacić 18 mln euro za Włocha, musi najpierw dojść do porozumienia z władzami Fiorentiny. Te zaś nie życzą sobie negocjacji w sprawie zawodnika przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek Serie A, co nastąpi 27 maja.

Doniesienia mediolańskiego dziennika zdementował agent piłkarza Tullio Tinti. - Wiadomość o kontrakcie z Bayernem nie jest zgodna z prawdę. Tak jak wcześniej mówiliśmy razem z Luką, jakakolwiek decyzja o jego transferze zostanie podjęta dopiero po zakończeniu sezonu - stwierdził Tinti.

Trener Bayernu Ottmar Hitzfeld był jednak bardziej enigmatyczny w swojej wypowiedzi. - W tej chwili dużo się mówi o możliwych transferach. Porozmawiamy, kiedy pojawią się jakieś konkrety - stwierdził przed meczem Bayernu z Hamburger SV.