Roma zdobyła Puchar Włoch

AS Roma przegrała w czwartek z Interem Mediolan 1:2 w rewanżowym meczu finałowym, ale i tak sięgnęła po trofeum, bo w pierwszym meczu rozbiła mistrzów Włoch aż 6:2.
Inter i Roma spotkały się w finale Pucharu Włoch po raz trzeci z rzędu, dwa razy wygrywali mediolańczycy. Teraz lepszy okazał się zespół ze stolicy. To ósmy tytuł Romy w historii rozgrywek.

Rewanż, ze względu na wysokie zwycięstwo Romy w pierwszym meczu, miał być spotkaniem o pietruszkę (Inter musiałby wygrać 4:0, by zwyciężyć), ale o braku emocji na San Siro na pewno mówić nie można. Czerwone kartki zobaczyli bowiem trener Interu Roberto Mancini i obrońca Ivan Cordoba oraz Christian Panucci z Romy.

Padły też trzy gole. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył na początku drugiej połowy strzałem głową Argentyńczyk Hernan Crespo, a po bramce Julio Cruza w 56. min mediolańczycy prowadzili już 2:0 i zrobiło się naprawdę gorąco. W 60. min sędzia wyrzucił z ławki na trybuny za krytykowanie swoich decyzji trenera Manciniego, 12 minut później po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić Kolumbijczyk Cordoba. Dopiero bramka Simone Perotty na 1:2 uspokoiła nastroje i wybiła Interowi z głowy dalsze odrabianie strat. Tuż przed ostatnim gwizdkiem po czerwonej kartce boisko musiał opuścić także obrońca Romy Christian Panucci.

Inter Mediolan - AS Roma 2:1 (0:0)

Bramki: Hernan Crespo (50.), Julio Ricardo Cruz (56.) - Simone Perrotta (83.)

Czerwone kartki: Ivan Cordoba (Inter, 72.), Christian Panucci (Roma., 90+2)

Widzów: 45 000.

Pierwszy mecz 6:2 dla Romy.