Sport.pl

Kubica: Nie miałem prędkości

To był dla mnie bardzo ciężki wyścig, bo nie miałem wystarczającej prędkości. Nawet podczas pierwszej części wyścigu, tuż po starcie - miałem lekki bolid, ale nie byłem w stanie uzyskać przewagi nad tymi, którzy jechali za mną - powiedział po wyścigu o Grand Prix Turcji Robert Kubica.
Robert Kubica:

To był dla mnie bardzo ciężki wyścig, bo nie miałem wystarczającej prędkości. Nawet podczas pierwszej części wyścigu, tuż po starcie - miałem lekki bolid, ale nie byłem w stanie uzyskać przewagi nad tymi, którzy jechali za mną. Na dodatek za każdym razem, kiedy zjeżdżałem na tankowanie, ktoś mnie wyprzedzał. A że bolid był wolny, to nie mogłem wyprzedzać. Przypuszczam, że moje problemy z samochodem miały kilka przyczyn. Po prostu ciężko go było prowadzić.

Nick Heidfeld:

Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zespół wykonał fantastyczną robotę. Strategia, dobór opon, tankowania - wszystko poszło doskonale. Wycisnęliśmy z siebie wszystko co mogliśmy. Szczególnie przyjemny był start. Na początku wydawało mi się, że będzie źle, bo zaczynałem z brudnej strony toru, ale udało mi się wyprzedzać po zewnętrznej. Przed pierwszym zakrętem hamowałem późno, bardzo zbliżyłem się do Alonso, w końcu go wyprzedziłem. Marzyłem, żeby trzymać go za sobą jak najdłużej, ale wiedziałem, że będzie tankował później niż ja. I okazało się, że był coraz szybszy.

Mario Theissen:

Mam mieszane uczucia. W przypadku Nicka strategia zadziałała. Nie miał problemów technicznych, nie był spowalniany przez jadące przed nim samochody i przejechał wyścig tak, jak to było zaplanowane. Dla Roberta już przed kwalifikacjami wybraliśmy inną strategię. Chcieliśmy dać mu szansę na początku, żeby na początku wyścigu na miękkich oponach, z małą ilością paliwa zaatakował liderów. Ale już w sobotę po kwalifikacjach zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie osiągniemy oczekiwanych prędkości. Poza tym wyścig Roberta był pechowy - za każdym razem ktoś go wyprzedzał podczas serii postojów. Ale w sumie sześć punktów dla zespołu do dobry wynik.