Sport.pl

Świat płaci Kubicy rocznie 4 miliony złotych

Ponad cztery miliony złotych wynosi roczna pensja Roberta Kubicy. Te pieniądze pochodzą m.in. z Malezji, Japonii, Niemiec, Szwajcarii, USA czy Liechtensteinu. O pieniądzach i dzisiejszej wizycie Polaka w Warszawie pisze "Super Express"
Budżet zespołu BMW to około 300 milionów euro na sezon. większość tej kwoty pochodzi od samego BMW, który dwa lata temu od Petera Saubera wykupiło zespół. Ogromne środki (nieoficjalnie mówi się nawet o 100 milionach euro) zespołowi przekazuje główny sponsor - "malezyjski Orlen" - firma Petronas. Nie udawałoby się jednak skompletować budżetu, gdyby nie wsparcie kolejnych sponsorów - frim Intel, Credit Suisse, Dell i Puma. Zespół odwdzięcza się im nie tylko reklamami na bolidzie. Kubica i Nick Heidfeld muszą uczestniczyć w imprezach promocyjnych.

Krakowianin w tym roku już był w Warszawie na spotkaniu organizowanym przez Certinę - jednego z oficjalnych partnerów BMW. Dziś po raz kolejny przyjedzie do stolicy, aby wziąć udział w imprezie firmy Intel (pojawi się w centrum handlowym Złote Tarasy ok. godz. 15).

W czasie Intel Racing Tour każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe symulatorem bolidu. Nagrodą za najlepszy czas będzie udział w konkursie jazdy gokartem pod okiem Kubicy.