Sport.pl

Alonso w Ferrari z 30 milionów euro?!

Według hiszpańskiego dziennika ?As? Fernando Alonso dostał ofertę z Ferrari. Włoski team jest mu gotów płacić 30 mln euro za sezon
Dwukrotny mistrz świata, jeżdżący w tym sezonie w stajni McLaren, zastąpiłby Brazyliczyka Felipe Massę. Gdyby doszło do transferu, w najlepszym wśród konstruktorów zespole jeździliby dwaj najlepiej opłacani kierowcy - Fin Kimi Raikkonen (ok. 50 mln euro za sezon) i właśnie Alonso.

O odejściu Hiszpana z McLarena mówiło się od wielu tygodni. Alonso skonfliktowany jest z partnerem z zespołu Lewisem Hamiltonem, a na dodatek angielski team czekają drastyczne cięcia finansowe w przyszłym sezonie, związane z gigantyczną grzywną nałożoną przez FIA. Zespół został bowiem uznany winnym kradzieży tajemnic rywala - właśnie z zespołu Ferrari - i straci w sumie ok. 100 mln dol.

Wcześniej mówiło się również o przejściu Alonso do zespołu Roberta Kubicy - BMW-Sauber. Hiszpan miałby tam zastąpić niemieckiego kierowcę Nicka Heidfelda. Szefowie zespołu ukrócili szybko dywagacje podpisując z Polakiem i Niemcem kontrakty na przyszły rok.