Gwiazda: David Villa

Jak na tak szybkiego piłkarza przystało, David Villa błyskawicznie stał się gwiazdą. Oczywiście zanim trafił do Valencii i w pierwszym sezonie zdobył 25 goli, zostając wicekrólem strzelców Primera Division, strzelał bramki dla Saragossy. Tak jak kiedyś jego partner Fernando Morientes, który do Valencii trafił jednak przez Real Madryt, Monaco i Liverpool.
David Villa Sánchez 3 grudnia skończy 26 lat. W 2000 roku w UP Langreo wypatrzyli go działacze drugoligowego Sportingu Gijon. Tam spędził 3 lata, strzelając 38 goli w 80 meczach. W 2003 roku przeszedł do Realu Saragossa i tam wyrósł na jednego z lepszych napastników w Primera Division.

Przed sezonem 2005 za 12 milionów euro kupiła go Valencia. W pierwszym sezonie jego 25 bramek dało klubowi trzecie miejsce. W klasyfikacji najskuteczniejszych wyprzedził go tylko Samuel Eto'o (26 goli).

Wspaniała forma Davida Villi sprawiła, że Luis Aragones zaczął go powoływać do reprezentacji. Znalazł się w kadrze na mundial, wygryzając ze składu m.in. Morientesa. Na MŚ 2006 zagrał w czterech meczach, strzelając 3 bramki, wszystkie po stałych fragmentach gry: dwie z rzutów karnych, jedną z wolnego. Hiszpania odpadła jednak w 1/8 finału, przegrywając z Francuzami.