Sport.pl

Ogromna podwyżka dla Lewisa Hamiltona

22-letni kierowca McLarena Lewis Hamilton, który dwa wyścigi przed końcem sezonu praktycznie zapewnił sobie tytuł mistrza świata Formuły 1, w przyszłym roku dostanie trzydziestokrotną podwyżkę - napisał angielski ?Daily Mail".
Według gazety Hamilton rozpoczął sezon z gażą w wysokości 340 tys. funtów rocznie. Jednak razem z premiami za zdobyte punkty (107) i wygrane wyścigi (cztery) jego zarobki w tym roku przekroczyły milion funtów.

Jednak tuż po zakończeniu tego sezonu (ostatni wyścig odbędzie się 21 października w Brazylii) Hamilton podpisze nową umowę, której podstawą będzie pensja w wysokości 10 mln funtów.

- Bardzo prawdopodobne jest to, że Lewis pewnego dnia stanie się pierwszym kierowcą, który za ściganie się będzie zarabiał 50 mln funtów rocznie, a drugie tyle będzie dostawał z kontraktów reklamowych - stwierdził menedżer Kimiego Raikkonena David Robertson.

Raikkonen, który obecnie jeździ w Ferrari, według miesięcznika "F1 Racing" dostał za ten sezon od zespołu 51 mln dolarów. Rok temu Michael Schumacher miał ponoć zarobić 65 mln dolarów.