Sport.pl

Kandydat na gwiazdę: Karim Benzema

Adept szkółki piłkarskiej Lyonu. Pierwszą bramkę w oficjalnym meczu strzelił właśnie w Lidze Mistrzów - Rosenborgowi w 2005 roku. Nie miał wtedy nawet 18 lat.
Urodził się w Lyonie w rodzinie pochodzącej z Kabylii, tej samej krainy w Algierii, z której wywodzą się rodzice Zinedine'a Zidane'a. Jak "Zizou" wyrastał w trudnej dzielnicy wielkiego francuskiego miasta, tyle że na przedmieściach Lyonu, a nie Marsylii. Jego pierwszy trener mówi, że przypomina mu Zidane'a swoją skromnością. Ale na boisku to zupełnie inny typ piłkarza. Porównywany jest często do Ronaldo.

Błyszczał już w rezerwach Lyonu, w których strzelał po 30 goli na sezon. Gdy tylko jego talent został dostrzeżony, selekcjoner reprezentacji Algierii powołał go do kadry. Karim odmówił i wybrał Francję. Ogrywany najpierw w młodzieżówce, dostał już powołanie od Raymonda Domenecha do pierwszej reprezentacji. Zadebiutował w spotkaniu z Austrią, w marcu 2007 roku, i osiem minut po wejściu na boisko strzelił gola. Uważa się, że w niedalekiej przyszłości przejmie w zespole trójkolorowych pałeczkę po Thierrym Henrym i Davidzie Trezeguet.

W Lyonie już gra pierwsze skrzypce. Rozpoczął sezon w podstawowej jedenastce.