Trener: Walerij Gazajew

Gdyby trenerzy rosyjscy na dresie tak jak generałowie na mundurach nosili ordery, Gazajew nie miałby miejsca, by zawiesić wszystkie. Otrzymał m.in. ordery: Przyjaciela Narodów, Chwały Rosji, Sportowej Sławy Rosji, medal od ministra obrony Rosji, narodową nagrodę imienia Piotra Wielkiego.
53-letni szkoleniowiec rzeczywiście ładnie się zasłużył dla rosyjskiej piłki. Wybrano go na najlepszego trenera kraju w 1990 i 1995 roku (za to dostał nagrody rzeczowe, a nie order). Największym osiągnięciem jest wywalczenie Pucharu UEFA z CSKA w 2005 roku, ale oprócz tego był mistrzem kraju ze Spartakiem-Ałanią Władykaukaz 12 lat temu i aż trzykrotnie z CSKA (2003, 2005, 2006), trzykrotnie z moskiewskim klubem wywalczył Puchar Rosji (2002, 2005 i 2006).

Nie powiodło mu się z reprezentacją Rosji, którą prowadził na przełomie 2002 i 2003 roku. Doznał z nią upokarzających porażek z Gruzją i Albanią w eliminacjach do mistrzostw Europy 2004 roku. Nie przeszkadzało mu to jednak w zostaniu jednym z najbardziej zaciekłych krytyków obecnego trenera Rosji - Holendra Guusa Hiddinka.

W przeszłości był niezłym napastnikiem. Najmocniej był związany z Dynamem Moskwa, z którym sięgnął po Puchar ZSRR. W CSKA osiągnął dziś taką pozycję, jak w Spartaku Moskwa Oleg Romancew. Nawet jeśli odejdzie, pozostanie klubową legendą.