Trener: Juande Ramos

Naprawdę nazywa się Juan de la Cruz Ramos Cano. Na początku lat 90. pracował w klubach niższych lig, dopiero w 1998 roku został szkoleniowcem drugoligowego Rayo Vallecano, który w tym samym sezonie wprowadził do Primera Division.
Od 2001 do 2002 roku prowadził Betis Sewilla. Z beniaminkiem ekstraklasy zajął szóste miejsce w lidze i awansował do Pucharu UEFA, ale zdecydował się przyjąć ofertę z Espanyolu Barcelona, z którego zwolniono go już po pięciu kolejkach rozgrywek 2002/2003. Później przez rok pracował w Maladze, a w czerwcu 2005 roku zastąpił Joaquina Caparrosa na stanowisku trenera Sevilli.

Doprowadził zespół do finału Pucharu UEFA. 10 maja 2006 roku w Eindhoven Sevilla pokonała Middlesbrough FC 4:0 po golach Luisa Fabiano, Frédérica Kanouté i dwóch Enzo Mareski, zdobywając pierwsze w swojej historii trofeum międzynarodowe.

Wydawało się, że to szczyt możliwości, ale Sevilla zdobyła Superpuchar Europy (deklasując 3:0 Barcelonę), obroniła Puchar UEFA, zdobyła Puchar Hiszpanii i niedawno Superpuchar kraju. Były plotki, że Juande Ramos będzie pracował w Tottenhamie, który jego zespół pokonał w drodze po Puchar UEFA. - Nigdy nie chciałem odchodzić z Sevilli - stwierdził.