Listkiewicz: lokalizacja stadionu to decyzja polityczna

PRZEGLĄD PRASY. - Dla UEFA nie jest ważne gdzie powstanie stadion. Ważne jest tylko, żeby spełniał wszystkie warunki - prezes PZPN Michał Listkiewicz komentuje w ?Dzienniku" najnowsze pomysłu lokalizacji Stadionu Narodowego.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała ostatnio, żeby Stadion Narodowy powstał pod Warszawą, a nie na miejscu obecnego Stadionu X-lecia. - To jest decyzja polityczna, a ja się do polityki nie mieszam i nie chcę tego komentować - mówi Listkiewicz. - Chciałbym tylko, żeby pani prezydent w końcu na coś się zdecydowała, bo tych koncepcji jest już chyba za dużo. Najpierw słyszałem o rozbiórce Stadionu X-lecia, potem o budowie w jego wnętrzu. Teraz obowiązuje trzecia koncepcja - budujemy obok. A tu słyszę już o czwartej - przenosimy stadion za miasto.

- Dla UEFA nie jest ważne, gdzie powstanie stadion. Ważne jest tylko, żeby spełniał wszystkie warunki, o których była mowa w naszej aplikacji o organizację Euro - dodaje prezes PZPN.

- Argumenty prezydent nie są złe. Ale ja znam Warszawę i wiem, że możemy mieć problemy z ciągami komunikacyjnymi. Lepiej rozwijać to, co już jest - czyli pociągnąć do Stadionu X-lecia szybką kolej i metro, niż budować coś zupełnie od zera.

Cały wywiad w "Dzienniku"