Raikkonen: Kubica jest bohaterem sezonu

PRZEGLĄD PRASY. Czekałem na mistrzostwo osiem lat. Za osiem lat Robert będzie miał większe sukcesu niż ja. Był to jego pierwszy pełny sezon, jeździł znakomicie, przeżył wielki wypadek w Kanadzie. Uważam, że jest bohaterem sezonu - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" mistrz świata F1, Kimi Raikkonen
- Przed sezonem mówiłem, że Kubica wygra dwa trzy wyścigi. Myliłem się. Teraz nie będę przewidywał. Z F1 odeszło kilku doświadczonych kierowców, zastąpiły ich młode wilki. Jestem pewien, że Kubica, Vettel i Hamilton nieźle namieszają w nowym sezonie - powiedział w wywiadzie dla "SE" Kimi Raikkonen.

Mistrz świata zapytany o dość nieoczekiwany przebieg ostatniej GP sezonu odpowiedział, że nie było mowy o żadnym cudzie. - O cudzie będziemy mogli pogadać, jak przeżyję katastrofę lotniczą. Przed startem powiedziałem członkom mojego zespołu, że nie chcę nawet słyszeć o moich rywalach, bo muszę być całkowicie skupiony na jeździe. Czy Hamilton nie wytrzymał presji? Lubię Lewisa i wszystkich moich rywali, ale to jego problem - dodał z rozbrajającą szczerością Fin.

Więcej w "Super Experssie"