Renault szykuje 90 mln dolarów dla Alonso

Hiszpański ?As" napisał, że zespół Renault i sponsorzy szykują specjalny budżet, który ma opłacić powrót Fernando Alonso do francuskiego teamu. Dwukrotny mistrz świata w piątek rozwiązał kontrakt z McLarenem.
"As" podaje, że Renault chce zachęcić Alonso dwuletnim kontraktem, z którego kierowca miałby dostać 90 mln dolarów. Szef zespołu Flavio Briatore rozmawia na ten temat z hiszpańskimi firmami, które sponsorują, bądź sponsorowały Alonso. Część firm zaczęła wspierać McLarena, kiedy Hiszpan przeniósł się do tego zespołu rok temu, ale zdaniem "Asa" Briatore już przekonał jedną z nich do sponsorowania Renault.

Hiszpańska gazeta powołuje się na poniedziałkowe spotkanie zainteresowanych w Madrycie. Operator telefonii Movistar oraz bankowa grupa BBVA są ponoć bardzo zainteresowane wspieraniem Alonso w Renault. Firma ubezpieczeniowa Mutua Madrilena związana jest jeszcze rocznym kontraktem z McLarenem, ale także skłania się ku pójściem za Alonso.

Co jeśli Hiszpan nie zdecyduje się na ofertę Renault? "As" twierdzi, że zainteresowane firmy i tak będą angażować się we wspieranie - Toyoty czy Red Bulla. Wśród największych faworytów do podpisania kontraktu z Alonso wymienia się jednak Renault. Briatore wciąż czeka na odpowiedź kierowcy, który w latach 2005-06 zdobywał we francuskim zespole mistrzostwo świata.