Sport.pl

Schumacher weźmie udział w testach Ferrari!

Siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher, który rok temu zakończył karierę, w przyszłym tygodniu weźmie udział w testach swojego byłego zespołu Ferrari w Barcelonie. - Trochę dla przyjemności, trochę ze względów technicznych - powiedział rzecznik prasowy włoskiego teamu.
38-letni Schumacher zakończył starty w Formule 1 w październiku 2006 roku. W sumie wygrał 91 wyścigów Grand Prix - najwięcej spośród wszystkich kierowców w historii.

- Michael ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu samochodów bez kontroli trakcji i jego testowanie dla Ferrari ma duży sens - mówi rzecznik Schumachera. Od przyszłego sezonu w Formule 1 nie będzie można stosować kontroli trakcji - systemu nadzorującego tor pojazdu na zakręcie.

W maju Schumacher mówił, że nie ma ochoty ani zamiaru wracać do bolidu F1, ale szef Ferrari Jean Todt powiedział, że Niemiec ma stałe zaproszenie do jazdy dla zespołu. Schumacher skorzysta z tego w przyszły wtorek i środę na Circuit de Catalunya pod Barceloną. W 2007 roku Schumacher wsiadł do bolidu dwukrotnie - wykonał po kilka okrążeń przy okazji uroczystości z okazji 60. rocznicy Ferrari oraz podczas wizyty przedstawicieli koncernu FIAT.

Kilka dni temu współwłaściciel Williamsa Patrick Head napomknął, że Schumacher jest trochę znudzony i myśli o powrocie do uprawiania sportu, niejako sugerując, że Niemiec mógłby zastąpić w McLarenie Fernando Alonso. Natychmiast zareagował menedżer "Schumiego" Willi Webber. - To absurd. Michael ma umowę z Ferrari i robi to, co lubi - zapewnił.

W minionym sezonie Niemiec pojawił się na kilku Grand Prix F1, pełnił rolę technicznego doradcy w Ferrari, ale w skali całego roku był raczej niewidoczny. Ferrari zdobyło w 2007 roku oba tytuły -indywidualnym mistrzem świata został Kimi Raikkonen po fantastycznym finiszu w ostatnich wyścigach, a w klasyfikacji drużynowej włoski zespół znalazł się na czele po tym, jak FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) odebrała punkty McLarenowi za wykorzystanie tajnych informacji Ferrari do konstrukcji własnego bolidu.

Michael Schumacher powinien...