Sport.pl

Polonia i Znicz kończą sezon

Na zakończenie drugoligowej jesieni Polonia podejmuje w dniu Święta Niepodległości GKS Jastrzębie. Śląski zespół to najlepszy z beniaminków. Po 18 meczach ma tyle samo punktów - 29 - co ?Czarne Koszule?. Znicz na wyjeździe gra z przedostatnim w tabeli Kmitą Zabierzów.
Jastrzębie ostatnio imponuje skutecznością. Wygrało dwa wyjazdowe spotkania - z Wisłą Płock i ŁKS Łomża - w obu strzelając po trzy gole. GKS dał się już we znaki Polonii w pierwszej rundzie, remisując 2:2, choć to warszawski zespół dwukrotnie obejmował prowadzenie. W niedzielę zabraknie jednak najlepszego zawodnika tego spotkania - czeskiego bramkarza Jakuba Kafki. Zresztą kontuzji w Jastrzębiu jest więcej, przez co siły będą wyrównane.

Polonia ma bowiem również wyłączonych z gry kilku piłkarzy, w tym dwóch, bez których nie można było sobie nie tak dawno wyobrazić tego zespołu - Mariusza Zasadę i Jacka Kosmalskiego. Ten ostatni, mimo że trenował przez kilka dni i rokował nadzieje na powrót do gry, w środę znów naderwał mięsień dwugłowy. Karę za czerwoną kartkę odcierpiał już za to Piotr Kulpaka chwalony przez trenera Dariusza Wdowczyka po spotkaniu Pucharu Polski z Koroną Kielce. Nie wiadomo jednak, czy znajdzie się dla tego defensywnego zawodnika miejsce w składzie, bo Polonia, aby nie stracić dystansu do czołówki, musi ten mecz wygrać.

Znicz, który jest w tabeli II ligi ósmy, jedzie do Zabierzowa po 3 pkt. Pod wodzą trenera Janusza Wójcika zespół z Pruszkowa grał do tej pory dwa razy i dwa razy zremisował. Chcąc zachować kontakt z czołówką, musi w końcu zwyciężyć.

POLONIA WARSZAWA - GKS JASTRZĘBIE. Niedziela, godz. 14.40 (transmisja w TVP Info) - ul. Konwiktorska 6. Polonia: Radosław Majdan - Krzysztof Michalski, Mariusz Pawlak, Bartłomiej Konieczny, Lumir Sedlaczek - Krzysztof Bąk, Piotr Kulpaka, Grzegorz Wędzyński, Łukasz Piątek (Piotr Kosiorowski) - Sebastian Olszar, Daniel Mąka.

KMITA ZABIERZÓW - ZNICZ PRUSZKÓW. Sobota, godz. 14 - ul. Sportowa 2 w Zabierzowie. Sędziuje Mariusz Trofimiec (Kielce). Znicz: Jarosław Paśnik - Igor Lewczuk, Zbigniew Kowalski, Artur Januszewski - Maciej Rybaczuk, Paweł Zawistowski, Bartosz Osoliński, Łukasz Grzeszczyk, Michał Herman - Robert Lewandowski, Bartosz Wiśniewski.