Rosberg za 22 mln dolarów w McLarenie?

Niemiecka prasa podaje, że 22-letni Nico Rosberg może być w przyszłym sezonie partnerem Lewisa Hamiltona w McLarenie. I to nawet mimo tego, że obecny zespół Rosberga potwierdził jego miejsce w składzie na przyszły sezon.
Kilka tygodni temu Williams ogłosił, że w 2008 roku dla zespołu ścigać się będzie dwóch kierowców: Rosberg i Japończyk Kazuki Nakajima. Spekulacje o przejściu Rosberga do McLarena (wakat po Fernando Alonso) wydawały się zatem ucięte, ale "Bild-Zeintung" podaje, że właściciel zespołu Frank Williams zaakceptowałby duże odszkodowanie za Rosberga. Gazeta podaje, że minimalna suma to 22 mln dolarów.

Głos w sprawie zabrał menedżer Michaela Schumachera Willi Weber. - McLaren może bardzo szybko zniszczyć jego karierę - powiedział gazecie Niemiec. - Numerem jeden jest tam Hamilton - dodał Weber, dając do zrozumienia, że brytyjski zespół w pierwszej kolejności będzie wspierał najlepszego debiutanta poprzedniego sezonu.

Sam Hamilton wymieniał w gronie kandydatów do McLarena także Rosberga, z którym dobrze zna się z niższych serii. Innym poważnym kandydatem jest tegoroczny debiutant Heikki Kovalainen, który miniony sezon spędził w Renault.