Włochy: Mistrz nie traci przewagi

Inter Mediolan nie zwalnia tempa. Nerazzurri pokonali w niedzielę na wyjeździe piątą w tabeli Serie A Fiorentinę 2:0 i utrzymali trzypunktową przewagę na szczycie tabeli. Na drugie miejsce wskoczyła Roma
Dziesięć minut wystarczyło mistrzom Włoch na rozpracowanie obrony "Violi". Pierwszą bramkę po sprytnym podaniu Zlatana Ibrahimovicia zdobył Chilijczyk Luis Jimenez. Tuż przed końcem drugiej połowy Szwed zaliczył kolejną asystę, wykładając piłkę Julio Cruzowi, a Argentyńczyk skierował ją do siatki.

To był trudny dzień dla trenera Fiorentiny Cesare Prandellego. Poprowadził on drużynę po raz pierwszy od śmierci żony w zeszłym tygodniu.

Na drugie miejsce w tabeli wskoczyła Roma, która po zwycięstwie 2:1 u siebie z grającym w dziewiątkę Udinese zastąpiła poprzedniego wicelidera - Juventus, który w sobotę bezbramkowo zremisował na San Siro z Milanem, który wciąż czeka na zwycięstwo na własnym boisku.

Na szóste miejsce awansowała Atalanta, która rozgromiła u siebie Napoli 5:1 i w ten sposób przeskoczyła neapolitańczyków w tabeli.