Nowy piłkarz Polonii

Polonia Warszawa wykupi i podpisze wkrótce kontrakt z wypożyczonym do tej pory z Narwii Ostrołęka 19-letnim bramkarzem Pawłem Nerkiem.
Nerek do drużyny "Czarnych Koszul" trafił w tym roku. Był testowany przez kilka tygodni, grał też w kilku meczach rezerw. Zdaniem trenera bramkarzy Jarosława Baki sprawdził się i rokuje nadzieje na przyszłość. W tej chwili jest to jednak czwarty bramkarz Polonii. Numerem jeden jest Radosław Majdan, numerem dwa - co oznaczało grę w meczach Pucharu Polski - Żankarlo Simunić, a za nimi 19-letni Dawid Pietrzkiewicz i Nerek.

Zarówno Majdan, jak i Simunić skończyli już jednak 35 lat i klub w każdej chwili musi być przygotowany do zmiany warty na tej pozycji, zwłaszcza że forma obu doświadczonych bramkarzy bywa zmienna.

Polonia po zakończeniu przed miesiącem sezonu, a dwa tygodnie temu treningów na razie nie szaleje na rynku transferowym. Jest to zresztą zgodne z zapowiedziami trenera Dariusza Wdowczyka, który będzie dążył do - jak to określił "kosmetycznych zmian w drużynie". W tej chwili w klubie toczą się rozmowy na temat nowych kontraktów niektórych piłkarzy do tej pory występujących na Konwiktorskiej. Pora na rozmowy transferowe przyjdzie zapewne dopiero w nowym roku.