Remis Wasilewskiego, porażka Bąka

Spartak Moskwa, Bayer Leverkusen, FC Zurich, Tottenham Hotspur, Bordeaux i Helsingborg zapewniły sobie awans do 1/16 finału Pucharu UEFA. W czwartek swoje szanse na wyjście z grupy straciły m.in. Crvena Zvezda Belgrad w której gra Grzegorz Bronowicki, i Austria Wiedeń z Jackiem Bąkiem w składzie. Wiedeńczycy mecz z Panioniosem przegrali 0:1, a gola stracili w 91. minucie
W grupie E wszystko jest już jasne. Do fazy pucharowej po zwycięstwach 1:0 odpowiednio nad FC Zurich i Spartą Praga awansowały Spartak Moskwa i Bayer Leverkusen. Zagrają tam także piłkarze ze Szwajcarii. Po porażce szanse na awans stracili Czesi, którzy w ostatniej kolejce pauzują.

Nawet Bolton, który zdobył ważne trzy punkty na ciężkim terenie w Belgradzie, nie może być pewien awansu z grupy F. Sporting Braga zremisował z Arisem Saloniki, co przedłużyło szanse Portugalczyków. Z dalszej rywalizacji odpadła Crvena Zvezda Grzegorza Bronowickiego, który rozegrał 80 minut w meczu z Boltonem.

W grupie G pewny awansu jest na razie tylko Tottenham. "Koguty" dzięki bramce Dymitara Berbatowa z rzutu karnego zremisowali z Anderlechtem. Wcześniej Belgom prowadzenie dał kapitan drużyny narodowej Bart Goor. Wasilewski rozegrał cały mecz, często pokazywał się w ofensywie, ale otrzymał też żółtą kartkę.

a z awansu w grupie H cieszyć się mogą "Żyrondyści" z Bordeaux, którzy po bramkach Chamakha i Jussie pokonali Helsingsborg, dla którego honorowe trafienie zanotował Henrik Larsson. Z tej grupy odpadła Austria Wiedeń po porażce w ostatniej minucie meczu z Panoniosem. Polak grał cały mecz.

(Nie) Grali Polacy w Pucharze UEFA

Wojciech Kowalewski (Spartak) - poza kadrą na mecz z FC Zurich (1:0)
Paweł Kieszek (Sporting Braga) - poza kadrą na mecz z Arisem (1:1)
Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda) - 80 minut w meczu z Boltonem (0:1)
Marcin Wasilewski (Anderlecht) - cały mecz i żółta kartka z Tottenhamem (1:1)
Jacek Bąk (Austria) - cały mecz z Panoniosem (0:1)

Grupa E:

Spartak Moskwa - FC Zurich 1:0 (0:0)
Titow (57.)

Bayer Leverkusen - Sparta Praga 1:0 (0:0)

Grupa F:

Aris Saloniki - Sporting Braga 1:1 (1:1)
Guiaro (26.) - Linz (6.)

Crvena Zvezda Belgrad - Bolton Wanderers 0:1 (0:1)

AaB Aalborg - Getafe 1:2 (0:1)
Prica (90.+2) - Pablo Hernandez (11.), Granero (78.)

Anderlecht Bruksela - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)Goor (68.) - Berbatow (71., karny)