Sport.pl

Ronaldinho do Milanu lub Chelsea?

W styczniu Ronaldinho ma odejść z Barcelony. Włosi twierdzą, że do Milanu, Hiszpanie, że do Chelsea.
Piątkowa "La Gazetta dello Sport" ogłasza na pierwszej stronie, że Ronaldinho trafi w styczniu do Milanu, oraz że jego brat i menedżer Roberto de Assisa z Chelsea wciąż nie doszedł do porozumienia. Hiszpańska prasa - "Marca" i "Sport" - upiera się, że jednak piłkarz odejdzie do klubu Romana Abramowicza, gdzie będzie zarabiał 10 mln euro rocznie.

Kwota transferowa na pewno nie będzie rekordowa. Co prawda FC Barcelona chce za niego oficjalnie 100 mln euro, ale otrzyma kilka razy mniej, bo w czerwcu 2008 r. piłkarz będzie podlegał słynnemu paragrafowi 17 przepisów FIFA. Mówi on, że po trzech latach kontraktu jego cenę ustala się arbitralnie - na podstawie zarobków - o ile kluby nie dojdą do porozumienia. "W czerwcu Ronaldinho będzie mógł odejść z Barcy za 15 mln euro" - pisze "Sport". Roberto de Assis ponoć wynajął już prawników Sergio Nevesa i Marcosa Mottę biegłych w załatwianiu takich spraw (Motta pracował z Romario).

Dziennik przypomina też, że Roberto de Assis nie będzie miał najmniejszych skrupułów wobec Barcy, bo nie miał ich nawet wobec Gremio Porto Alegre, gdzie Ronaldinho był piłkarzem i idolem kibiców. Nie przeszkodziło mu to kilka lat później wyrwać wbrew woli klubu swojego młodszego brata do PSG, a FIFA zdecydowała, że brazylijski klub otrzyma marne 5 mln rekompensaty.

Ronaldinho dopiero pretenduje do listy gigantów futbolu - Blog Pingpongi