Porsche Panamera Hybrid

Czterodzwiowy model Panamera zostanie wprowadzony do sprzedaży dopiero pod koniec przyszłego roku. Jednak już teraz pokazano pierwsze oficjalne zdjęcie tej sportowej limuzyny.
Oprócz napędu konwencjonalnego, z którym auto będzie dostępne na początku sprzedaży, pojawi się również wersja hybrydowa. System łączący napęd benzynowy i elektryczny projektowany jest dla dwóch modeli jednocześnie, czyli Panamery i SUV-a Cayenne. Prototyp Cayenna w wersji hybrydowej został już pokazany na targach motoryzacyjnych w Los Angeles, jednak jego sprzedaż rozpocznie się nie wcześniej niż za dwa lata.

System napędu hybrydowego składa się z silnika elektrycznego, umieszczonego pomiędzy silnikiem spalinowym i skrzynią biegów. Ciężkie baterie umieszczono za tylną osią w miejscu, gdzie zazwyczaj spodziewamy się znaleźć koło zapasowe.

Kierowca będzie mógł dostosować rodzaj napędu do okoliczności, np. w mieście lub na osiedlu może jechać używając jedynie silnika elektrycznego a w trybie sportowym jedynie silnika spalinowego. Napęd kombinowany ma sprzyjać oszczędnej jeździe a producent deklaruje, że zużycie paliwa nie przekroczy w nim 9 litrów na 100 km.