Sport.pl

Briatore: Alonso jest agresywny i zmotywowany

Szef zespołu Renault Flavio Briatore chwali Hiszpana Fernando Alonso, który po rocznej przerwie na starty w McLarenie, wrócił do Renault. - Doświadczenia z McLarena bardzo go wzmocniły - ocenia Włoch.
Alonso w latach 2005-06 zdobywał z Renault indywidualne i drużynowe mistrzostwa świata Formuły 1. Hiszpan szukał jednak wyzwań i zdecydował się na przejście do McLarena. Z punktu widzenia Alonso ten ruch okazał się nietrafiony - Hiszpan liczył na status pierwszego kierowcy, tymczasem okazało się, że szef zespołu Ron Dennis nie zamierza go faworyzować, wręcz przeciwnie - bardziej liczy na debiutującego Lewisa Hamiltona niż na obrońcę tytułu. Po serii nieporozumień z Dennisem i Hamiltonem, kontrakt Alonso z McLarenem został rozwiązany.

We wtorek Alonso po raz pierwszy testował nowy bolid Renault R28 w Walencji.

- Fernando przyszedł do nas z wielką agresją i motywacją - mówi o powrocie kierowcy do Renault Briatore. - Moim zdaniem doświadczenia z McLarena bardzo go wzmocniły. Jest teraz bardziej odpowiedzialny. Zmienił się na lepsze, poświęca się dla zespołu. Jestem zachwycony widząc do tak zmotywowanego i profesjonalnego - dodał Włoch.

- Chcę widzieć na jego twarzy uśmiech i kiedy spotykam go teraz w fabryce, to widzę starego Fernando. W Formule 1 na kierowcach ciąży ogromna presja. Musisz czuć, że należysz do zespołu, że masz wsparcie. Fernando jest częścią naszej drużyny - zapewnia Briatore.

- Zresztą powrót Fernando jest także motywacją dla całego naszego zespołu. Jeśli samochód jest tak dobry, jak nam się wydaje, to będziemy walczyli o zwycięstwa w wyścigach - stwierdził szef Renault. W poprzednim sezonie francuski zespół z pierwszego miejsca spadł na czwarte - za Ferrari, McLarenem i BMW Sauber.

W 2008 roku drugim wyścigowym kierowcą obok Alonso będzie Nelson Piquet jr. - Nie będę nowym Ronem Dennisem - Briatore ucina sugestie, że będzie musiał walczyć z kierowcami. - Wiem jak prowadzić zespół, a nie chcę żadnych kłótni - zapewnił Włoch.

Sezon Formuły 1 rusza 16 marca. Pierwsze zawody to Grand Prix Australii.

Czy Alonso wygra przynajmniej jeden wyścig w 2008 roku?