Sport.pl

Heidfeld: Jest gorzej niż rok temu

Kierowca BMW Sauber Nick Heidfeld przyznał, że w porównaniu z poprzednim sezonem praca nad nowym bolidem zespołu jest nieco opóźniona. - Rok temu na tym etapie z mojego punktu widzenia wszystko wyglądało lepiej - powiedział Niemiec.
Heidfeld narzeka przede wszystkim na problemy z wyważeniem F1.08 - nowego bolidu BMW Sauber. Niemiec oczywiście twierdzi, że przed pierwszym Grand Prix tego sezonu (16 marca, Australia) wszystkie kłopoty zostaną wyeliminowane. Ale na razie zadowolony nie jest.

- W zeszłym roku na tym etapie przygotowań z mojego punktu widzenia wszystko wyglądało lepiej - mówił Niemiec podczas testów w Walencji. - Bolid był już wyważony i byliśmy tak, gdzie sobie zakładaliśmy, jeśli chodzi o pracę nad samochodem.

- Nie mogę powiedzieć, że tegoroczny samochód jest gorszy niż poprzedni, bo myślę, że wiemy nad czym musimy pracować. Jestem dość spokojny, że na wyścig w Melbourne wszystko będzie zrobione tak, jak powinno.

- Niektóre części nowego bolidu są wciąż testowane w tunelu aerodynamicznym. Ale nawet bez nich oczekiwaliśmy, że samochód będzie lepiej wyważony - stwierdził Heidfeld. I dodał, że dużym problemem jest to, że samochód "nierówno" prowadzi się nawet na dystansie jednego okrążenia. - Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale wyważenie jest za szerokie. Czasem bolid jest nadsterowny, czasem podsterowny - wszystko zmienia się w zależności od miejsca na torze - tłumaczył Heidfeld.

Heidfeld i Robert Kubica w tym sezonie mają powalczyć o zwycięstwo w wyścigu. Nowym bolidem obaj kierowcy jeżdżą od 15 stycznia.