Alonso: Kubica będzie mistrzem świata

PRZEGLĄD PRASY. - Kubica będzie mistrzem świata. Dla mnie to najlepszy kierowca w Formule 1 - mówi Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata F1 w barwach Renault w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?
Zdaniem Hiszpana, który przyjaźni się z Kubicą i pamięta go dobrze jeszcze z czasów startów w kartingu, nadchodzący sezon będzie równie ciężki dla Polaka jak ostatni. - Nowy bolid BMW nie jest jeszcze chyba taki szybki, jak im się zdawało - tłumaczy Alonso, ale zaraz dodaje: - Dla mnie Kubica to najlepszy kierowca w Formule 1 i prędzej czy później zostanie mistrzem świata.

Hiszpan nie chciał mówić o obecnym wicemistrzu globu, Lewisie Hamiltonie, z którym startował w zeszłym sezonie w barwach McLarena. - Jest bardzo utalentowany. Zaskoczył wszystkich - tyle miał do powiedzenia Alonso na temat byłego kolegi z zespołu.

Dwukrotny mistrz świata po powrocie do stajni Renault wyjawia, że problemy francuskiego konstruktora z bolidem, widoczne w zeszłym sezonie, jeszcze się nie skończyły. - Mamy jeszcze pewne kłopoty i nie wiem, czy przed pierwszym wyścigiem w Melbourne zdążymy dogonić Ferrari i McLarena. Moje oczekiwania na ten rok? Zawsze chcę więcej, ale w tym sezonie musimy podgonić czołowe ekipy. Jeżeli będziemy walczyć o podium i wygramy tylko kilka wyścigów, i tak będzie to spełnienie naszych marzeń - mówi Hiszpan, dorzucając na koniec, że jest w pełni przygotowany do jazdy bez kontroli trakcji. - Ostatecznie wszyscy sobie z tym poradzą - stwierdził.