Kubica zawiedziony testami

- Jesteśmy zawiedzeni - mówi Robert Kubica po kolejnych testach nowego bolidu BMW Sauber
- Rok temu na tym etapie przygotowań byliśmy w lepszej sytuacji, jeśli chodzi o osiągi na tle innych zespołów - przyznał 23-letni Polak. - Jesteśmy zawiedzeni tym, co się dzieje, ale lepiej zdawać sobie sprawę z niedostatków już teraz niż później. W Polsce mówimy, że nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy.

Kubica ocenił nowy bolid BMW Sauber dopiero po zeszłotygodniowych testach w Barcelonie, ale Nick Heidfeld na opóźnienie w pracy nad samochodem narzekał już wcześniej. Niemcowi nie podobało się szczególnie to, że bolid był źle wyważony - na jednych zakrętach był podsterowny, na innych nadsterowny.

Te problemy zostały rozwiązane, ale obaj kierowcy przyznają, że zespołowi dużo brakuje do osiągnięcia poziomu, na którym będzie możliwa walka o zwycięstwa w tegorocznych wyścigach.

- Ambicje są teraz dużo wyższe, bo po tak dobrym minionym sezonie musieliśmy postawić sobie wyższe cele - mówi Kubica. - Nasi inżynierowie wiedzą jak zbudować szybki samochód, jestem pewien, że nasz bolid ma potencjał. Musimy po prostu ciężko nad nim pracować. Mam nadzieję, że na wyścig w Melbourne wszystko będzie gotowe. - dodał Polak.

Kubica zauważył też dobrą stronę nowego bmw. - Lepiej spisuje się podczas hamowania i to pomimo tego, że wycofano elektroniczne systemy kontroli. Teraz mogę dokładnie zaplanować miejsce zakrętu, w którym chcę się znaleźć, a nie tak jak w poprzednim sezonie zastanawiać się gdzie wyjadę - tłumaczy polski jedynak w Formule 1.

Inauguracyjne Grand Prix Australii odbędzie się w dniach 14-16 marca.