Sport.pl

0:0 Lechii w Turcji

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Lechii bezbramkowo zremisowali z trzecią drużyną rosyjskiej II ligi Sibirem Nowosibirsk
W meczu z rosyjską drużyną zagrało 21 z 25 piłkarzy, których do Turcji zabrał trener Dariusz Kubicki. Zabrakło bramkarza Pawła Kapsy, stopera Huberta Wołąkiewicza oraz pomocników Arkadiusza Miklosika i Roberta Speichlera. - Kapsa zderzył się podczas rozruchu z naszym nowym piłkarzem Tomaszem Midzierskim.. Ma stłuczone kolano i jeszcze przez dwa dni będzie musiał odpoczywać. Wołąkiewicz ma lekko naciągnięty mięsień dwugłowy, Miklosik i Speichler szybko powinni wrócić do treningów - tłumaczy dyrektor sportowy Lechii Radosław Michalski.

Mecz Lechia - Sybir, mimo że nie padł w nim żaden gol, stał na niezłym poziomie. - Gra była płynna, pozbawiona brutalnych fauli. Sibir miał przewagę w polu, ale za to my stworzyliśmy więcej groźnych sytuacji. Już na początku meczu sytuację sam na sam miał Andrzej Rybski, potem Robert Hirsz trafił w poprzeczkę, a Maciej Rogalski w słupek - wylicza Michalski. W poniedziałek biało-zieloni rozegrają drugi sparing, a ich rywalem o godz. 15 polskiego czasu (w Turcji będzie godzina później) będzie Vorskla Poltava, dziesiąta drużyna ukraińskiej ekstraklasy. Potem Lechię czekają jeszcze dwa mecze kontrolne.

Gdańszczanie, do oddalonego 30 km od lotniska w Antalyi hotelu Kremlin Palace, dotarli w piątek w nocy. Podróż była męcząca i składała się z trzech etapów: autokarem do Warszawy, a potem samolotem z przesiadką. - Drugi trener Tomasz Kafarski i kierownik Piotr Żuk oraz kilku piłkarzy po raz pierwszy leciało samolotem, ale mieli lekki chrzest, bo powietrzna podróż minęła spokojnie. Na warunki na miejscu na pewno nikt nie może narzekać. Zakwaterowanie, jedzenie, odnowa biologiczna, wszystko jest na najwyższym poziomie - przekonuje Michalski. - Tylko pogoda nas na razie nie rozpieszcza. Jest chłodno, wieje silny wiatr i zdarzają się ogromne ulewy. Mamy nadzieję, że jeszcze się to zmieni - dodaje Michalski. Na Riwierze Tureckiej cieplej i pogodniej ma się zrobić od środy, a pod koniec tygodnia temperatura w cieniu ma wzrosnąć do 17 stopni Celsjusza.

Lechia Gdańsk - Sibir Novosibirsk 0:0. Lechia: Sobański - Pęczak, Manuszewski, Jurkowski, Fechner - Andruszczak, Kasperkiewicz, Piątek, Rogalski - Cetnarowicz, Rybski oraz Kubiński, Kosznik, Midzierski, Kalkowski, Szałęga, Trałka, Kawa, Fedoruk, Buzała, Hirsz.