Polonia gra z Vetrą

W niedzielę ?Czarne Koszule? rozegrają na Konwiktorskiej ostatni sparing przed wznowieniem tydzień później rozgrywek II ligi. Rywalem Polonii będzie Vetra Wilno, litewski zespół, który latem ubiegłego roku dał się we znaki Legii
W lipcu w Pucharze Intertoto Vetra wygrywała u siebie do przerwy 2:0. Mecz, niestety, nie został dokończony, kibice Legii wtargnęli na boisko. To po tym spotkaniu zespół z Łazienkowskiej został wykluczony z pucharów, kara wskutek działań właściciela klubu - bezwzględnej walki z chuliganami - została znacznie złagodzona.

Polonia, dobierając przeciwnika na najważniejszy zimowy sparing, kierowała się jednak nie chęcią przeprosin za nieswoje winy, ale kluczem historycznym, pragnąc nawiązać do przedwojennych tradycji polskiego futbolu. Pierwszym zespołem zaproszonym na ten mecz był drugoligowy ukraiński FK Lwów, który ze względu na kłopoty finansowe zrezygnował z przyjazdu do Polski. Kolejny potencjalny przeciwnik Żalgiris Wilno bierze udział w rozgrywkach ligi północnej, ale to właśnie działacze tego klubu zaproponowali Vetrę.

To piąty zespół ligi litewskiej. Tydzień temu zremisował 1:1 z innym zespołem pierwszoligowym ze swojego kraju FC Silute. W składzie Vetry jest kilku zawodników młodzieżowej reprezentacji Litwy.

Mimo że to sparing, dla Polonii to niezwykle ważny mecz z punktu widzenia sportowego. "Czarne Koszule" z ośmiu zimowych sparingów wygrały tylko raz - z gruzińskim FC Gagra 2:0. - Odkąd zacząłem pracę trenerską, nie zdarzyło mi się, żebyśmy tak często przegrywali mecze towarzyskie - przyznał trener Polonii Dariusz Wdowczyk. Dodał jednak, że zespół gra ładnie, popełnia jednak głupie błędy i strzela za mało bramek.

Przed meczem o godz. 17.45 odbędzie się prezentacja drużyny i otwarcie oddanej do użytku zadaszonej trybuny głównej. Podczas prezentacji zabraknie Macieja Tataja, który został wypożyczony do trzecioligowego Dolcanu Ząbki. 28-letni napastnik grał w Polonii przez półtora roku, szczególnie udane były jego występy na początku poprzedniego sezonu, kiedy to został najskuteczniejszym piłkarzem zespołu w rundzie jesiennej.

Nowymi piłkarzami, którzy zaprezentują się na Konwiktorskiej, będą: były król strzelców ekstraklasy Grzegorz Piechna i obrońca Krzysztof Kazimierczak. Po latach wraca do Polonii bramkarz Mariusz Liberda.

Początek meczu o 18.35, prezentacja, którą poprowadzi znany dziennikarz radiowy Rafał Bryndal, rozpocznie się o 17.45. Bilety można nabywać w sklepiku klubowym w sobotę i niedzielę od godz. 14. Do nabycia będą też karnety na rundę wiosenną.