Sport.pl

Lechia rozpoczyna walkę o I ligę w Gliwicach

Piłkarze Lechii Gdańsk inaugurują wiosnę wyjazdowym meczem z Piastem. To będzie hit kolejki II ligi, bo zagrają wicelider i trzecia drużyna tabeli. Początek w niedzielę o godz.14.40, transmisja w TVP Info
Lechia rozpoczyna wiosnę od spotkań z czterema silnymi przeciwnikami. W niedzielę gdańszczanie zagrają z wiceliderem tabeli Piastem Gliwice, który wyprzedza ich o dwa punkty. - To solidny zespół, który ma w składzie wielu doświadczonych zawodników. Uważam, że to my mamy jednak więcej atutów i pokażemy to na boisku - mówi trener Lechii Dariusz Kubicki. - Wiele osób pewnie myśli, że remis byłby dla Lechii dobrym wynikiem, ale ja zawsze gram o zwycięstwo, zadowolony więc będę tylko jeśli zdobędziemy trzy punkty - dodaje Kubicki. Lechia w drogę na Śląsk wyrusza w sobotę, biało-zieloni nocować będą w Chorzowie, gdzie po podróży będą jeszcze trenować. W gdańskim zespole nie będą mogli zagrać: Mateusz Bąk, Krzysztof Brede, Marcin Pietrowski i Piotr Wiśniewski. Wyleczył się już natomiast Piotr Cetnarowicz, który z powodu przeziębienia opuścił przedsezonową prezentację drużyny. To dobra wiadomość, bo Cetnarowicz ma patent na Piasta - w każdym z ostatnich trzech meczów strzelał po golu, ale Lechia wszystkie te spotkania wygrała.

Postawa gliwiczan prowadzonych przez Piotr Mandrysza jest sporą niespodzianką. Piast jest co prawda solidną drużyną, ale po słabym poprzednim sezonie, braku wzmocnień i niemrawym początku obecnych rozgrywek, mało kto widział drużynę ze Śląska w gronie kandydatów do awansu. Piłkarze Piasta nic sobie jednak z tego nie robili i wygrywali mecz za meczem. Mimo braku bazy sportowej pozwalającej na grę w I lidze, działacze Piasta postawili przed drużyną cel: awans. I obiecali premię w wysokości miliona złotych (tyle samo czeka na ekipę Lechii). Wysokie aspiracje nie miały jednak przełożenia na transfery, dlatego gra Piasta nadal opierać będzie się na doświadczonych Mirosławie Widuchu i Adamie Kompale oraz na bramkostrzelnym Wojciechu Kędziorze. Ma się to zmienić po awansie, pieniądze na transfery ma wyłożyć nowy sponsor Piasta, czyli Opel Polska. Przeciwko Lechii nie zagrają kontuzjowani Marcin Adamek i Rafał Andraszak.

Mecz rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 14.40. Transmisja w TVP Info.