Sport.pl

Ribery: Chcę grać jak Zidane

Franck Ribery rozgrywa w Bayernie Monachium świetny sezon. Strzela piękne bramki, prowadzi swój zespół do efektownych triumfów i jest ulubieńcem kibiców. Piłkarscy eksperci zaczęli porównywać go do Zinedine'a Zidane'a
- Będę robił wszystko co mogę, by grać jak Zidane - powiedział Ribery, w wywiadzie dla francuskiej gazety L'Equipe. - Muszę dużo pracować, ale mam przed sobą jeszcze wiele lat gry - dodał 24-letni pomocnik.

Francuz po tym, jak latem przeszedł z Olympique Marsylia do Bayernu Monachium dostrzegł nowe wyzwania. Jego efektowna gra i umiejętność strzelania pięknych bramek uczyniły go ulubieńcem fanów Bayernu i niemieckich mediów.

Piłkarz świetnie czuje się w Niemczech i nie dopuszcza myśli o powrocie do ligi francuskiej. - Nie widzę siebie w żadnym francuskim klubie, nawet w Olympique Lyon. Tu, w Monachium wszystko jest znakomicie zorganizowane. Nie ma żadnego porównania.

Gra w Niemczech służy Ribery'emu, który już teraz jest wymieniany, jako jeden z kandydatów do tytułu piłkarza roku. - Jeśli będę utrzymywał ten poziom gry i grał dobrze w mistrzostwach Europy, to może być dla mnie świetny rok - odpowiedział Ribery, zapytany, czy myśli o "Złotej Piłce" i tytule Piłkarza Roku magazynu France Football. - Myślę o tym. Jestem piłkarzem, który chce wygrać wszystko, co jest do wygrania, także "Złota Piłkę".