Boniek w "ŻW": Acquafresca tak, Roger nie

PRZEGLĄD PRASY. Zbigniew Boniek jest zauroczony grą Roberta Acquafreski i popiera pomysł powołania napastnika Cagliari do polskiej reprezentacji. Jest natomiast przeciwny naturalizowaniu Rogera. - Uważam, że to nierozsądna idea i biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa - mówi Boniek w "Życiu Warszawy"
Polska chce pozyskać włoską gwiazdę!

Najsłynniejszy piłkarz uważa, że Roger nie jest tak związany z Polską tak, jak chociażby Emmanuel Olisadebe, który otrzymał obywatelstwo po wielu latach pobytu w Polsce i ślubie z Polką. - Czy gdyby Roger dostał faks z zaproszeniem do reprezentacji Brazylii powiedziałby wtedy: przepraszam bardzo, ale ja czekam na polski paszport? Wątpię - mówi Boniek w Życiu Warszawy.

Zupełnie inaczej były zawodnik m.in. Romy i Juventusu wypowiada się o Robercie Acquafresce. - Jeżeli Robert chciałby występować w naszej reprezentacji, to trzeba go do tego odpowiednio przygotować. Trzeba postępować z nim ostrożnie, a nie stawiać go pod ścianą i kazać decydować od zaraz - albo chcesz grać z nami, albo nie - radzi Boniek.

Acquafresca potrzebuje kilku tygodni na podjęcie decyzji

Kogo wolisz w polskiej kadrze?