Acquafresca dziękuję Polsce

- Dziękuje Polsce, ale pozostanę Włochem - powiedział w środę Robert Acquafresca i uciął spekulacje o grze w reprezentacji Polski
Pierwsze informacje o tym, że napastnik Cagliari dokonał wyboru pojawiły się w poniedziałek. Jednoznaczna deklaracja nie padła, ale Acquafresca dawał do zrozumienia, że wybierze Włochy. Nadzieję na inne rozstrzygnięcie miał tylko Zbigniew Boniek, który przekonywał że Acquafresca decyzję podejmie dopiero na początku kwietnia.

Nic z tego, w środę 20-letni zawodnik z polskimi korzeniami jednoznacznie oświadczył, że będzie grał dla Włoch. - Ze wszystkimi tego konsekwencjami - dodał. Do takiej decyzji namówili go prezes włoskiej federacji piłkarskiej Giancarlo Abete i Gianfranco Zola, który razem z Pierluigim Casiraghim prowadzi reprezentację U-21. Już wkrótce Acquafresca ma dostać powołanie na młodzieżowe mistrzostwa Europy i Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Włosi się cieszą, bo razem z Acquafrescą chęć występowania dla Italii zadeklarował Mario Balotelli z Interu Mediolan. Rodzice urodzonego w Palermo napastnika są Ghańczykami, ich syn dopiero niedawno zaczął się się starać o włoskie obywatelstwo.

Leo powinien obiecać Acquafresce miejsce w kadrze na Euro