Sport.pl

Nowy system Polonii

W sobotę Polonia gra pierwszy w tym roku mecz o punkty przy Konwiktorskiej - z Motorem Lublin. Klub prosi kibiców o wcześniejsze przybycie na stadion lub nabycie biletów wcześniej.
Od dziś Polonia wprowadza elektroniczny system sprzedaży, działający już w większości klubów pierwszoligowych. Jego podstawowym celem jest łatwiejsze wyłapywanie osób mających zakaz stadionowy. Wpisywanie danych do komputera może potrwać, dlatego ci, którzy przyjdą w ostatniej chwili, mogą nie zdążyć na początek meczu (godz.14). Przedsprzedaż rozpoczyna się dziś. Bilety można nabywać również w piątek w sklepiku klubowym w godz. 10-18, a w dniu meczu - już od 10.

Mimo że pierwszy raz w tym sezonie dostępna będzie również trybuna dla gości, nie wiadomo czy ktokolwiek na niej zasiądzie. Polonia otrzymała listę kilkuset zamówień na bilety z Lublina, ale z niepełnymi i nieczytelnymi danymi chętnych. Klub z Warszawy zapowiedział, że nie wpuści nikogo, kto nie poda pełnych danych osobowych. W zeszłym roku chuligani z Lubina sprowokowali burdy, przez co stadion przy Konwiktorskiej został zamknięty dla wszystkich kibiców na jedno spotkanie.

Przed spotkaniem sobotnim Polonia nie planuje szerszej akcji promocyjnej poza wydaniem bezpłatnej gazetki meczowej - K6. Od kwietnia klub ruszy z akcją billboardową.Z rezerw do pierwszej drużyny

Pomocnik rezerw "Czarnych Koszul" Bartłomiej Nowak dołączył do pierwszej drużyny. To nie pierwsze powołanie dla tego zawodnika, teraz zostało jednak wymuszone kontuzjami w zespole. W poprzednim meczu urazów doznali Mariusz Zasada i Mariusz Pawlak. Obaj nie wystąpią w spotkaniu z Motorem.