Milan przegrywa i oddala się od Ligi Mistrzów

Po wyjazdowej porażce z Romą piłkarze Milanu tym razem na własnym stadionie ulegli Sampdorii 1:2. Dla genueńczyków było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo nad Milanem od 11. lat.
Lazio rzutem na taśmę wygrywa derby Rzymu

Bezradność Milanu zauważalna była już w pierwszych 25 minutach, kiedy to Sampdoria za sprawą Maggio i Delvecchio prowadziła 2:0. Oprócz dwóch bramek gospodarze w pierwszych minutach stracili także swojego największego asa - Kakę, który w 10. minucie musiał udać się do szatni po tym jak doznał urazu kolana. W jego miejsce do gry desygnowany został Paloschi, który jak się później okazało wraz z młodym Pato był najjaśniejszym punktem Milanu.

W 71. minucie właśnie Poloschi wlał w serca kibiców rosso - nerrich nadzieję na dobry rezultat zdobywając głową gola po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Seedorfa i Pato.

Tylko dzięki temu, że w Neapolu potknęła się dziś Fiorentina, Milan traci nadal do okupowanego przez nią czwartego miejsca tylko cztery punkty.