Boniek: Słowa o rezygnacji Acquafreski to kłamstwo!

PRZEGLĄD PRASY. Po tym jak Robert Acquafresca zadeklarował, że wybiera Włochy wydawało się, że sprawa powołania napastnika do polskiej kadry ostatecznie się zakończyła. Zbigniew Boniek w ?Przeglądzie Sportowym? konsekwentnie przekonuje jednak, że piłkarz wciąż nie podjął decyzji.
Acquafresca dziękuje Polsce

- Słowa o rezygnacji Roberta to kłamstwo! Od czterech dni nie udzielił pół wypowiedzi dla mediów. Nie chce nic mówić, bo wie, że jego słowa są różnie interpretowane - powiedział Boniek w ,,Przeglądzie Sportowym". Najsłynniejszy polski piłkarz zapewnił, że rozmawiał z Acquafreską i jest przekonany, że napastnik Cagliari nie wie jeszcze dla kogo chce grać. - Decyzję podejmie między 10 a 15 kwietnia! - uważa Boniek.

Były zawodnik m.in. Juventusu Turyn i AS Romy podtrzymuje zarzuty wobec trenerów polskiej kadry, którzy według niego zniechęcają Acquafreskę do gry dla Polski. Nie dają mu do zrozumienia, że jest potrzebny polskiej kadrze. - Czy on usłyszał jakąkolwiek wypowiedź trenera Beenhakkera w stylu: byłoby fajnie mieć go w reprezentacji, Liczę na niego? Nie. - mówi Boniek. - Brak deklaracji Beenhakkera to duże nieporozumienie.

Dziekanowski: Boniek zachowuje się jak tchórz