Sport.pl

Hit w Gdańsku. Lechia zagra z Polonią

To będzie mecz, który może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do ekstraklasy. Początek w niedzielę o godz. 14.40, transmisja w TVP Info
Lechia jest wiceliderem II ligi i ma dwa punkty przewagi nad znajdującą się jedną lokatę niżej Polonią. Dwa tygodnie temu Lechia, wygrywając z Wisłą Płock, uciekła na bezpieczną odległość jednemu groźnemu rywalowi, teraz ma szansę zrobić to z drugim. Nie ulega jednak wątpliwości, że Polonia będzie bardziej wymagającym rywalem. "Czarne Koszule" mają silny, wyrównany skład, a co pół roku przeprowadzają głośne transfery. Latem na Konwiktorską trafił m. in. były reprezentant Polski i król strzelców austriackiej ekstraklasy Radosław Gilewicz, zimą inny znany napastnik Grzegorz Piechna. Mimo że popularny "Kiełbasa" na razie gra słabo, to po dodaniu do ataku najskuteczniejszego w ostatnich latach piłkarza Jacka Kosmalskiego, atak polonistów prezentuje się imponująco.

Obrona Lechii stanie więc przed trudnym zadaniem. W czwartym meczu wiosny defensywa znów zapewne zagra w innym zestawieniu. Kontuzjowany jest bowiem Bartosz Jurkowski, który ma krwiaka na mięśniu dwugłowym. Jego występ stoi pod znakiem zapytania i wobec tego do składu wróci Jacek Manuszewski, który w ostatnim meczu z GKS Jastrzębie pauzował za żółte kartki. Jego partnerem będzie Hubert Wołąkiewicz, który w meczu z GKS wrócił z kolei do gry po kontuzji. Na uraz narzekał też prawy obrońca Paweł Pęczak, ale z Polonią zagra.

Polonia ma znanych napastników, najskuteczniejszym piłkarzem na wiosnę jest jednak na razie pomocnik, wychowanek klubu Łukasz Piątek, który strzelał po golu w każdym meczu. Dla Lechii bramki na razie zdobywa jedynie Piotr Cetnarowicz. Jego dwa trafienia dały Lechii wygrane z Wisłą i Jastrzębiem, na pewno zarówno koledzy z drużyny, jak i kibice nie mieliby nic przeciwko, aby ta passa przedłużona została w meczu z Polonią.

"Czarne Koszule" do Gdańska przyjadą bez ważnego zawodnika Kamila Kuzery, który doznał groźnej kontuzji (ma nogę w gipsie) i nie zagra do końca sezonu. Na środku drugiej linii zastąpi go Piotr Klepczarek. Przeciwko Lechii nie wystąpi także Mariusz Zasada, na lewej pomocy w jego miejsce zagra Lumir Sedlacek. Czecha na lewej stronie zastępuje natomiast kolejny transferowy hit Polonii, czyli Krzysztof Kazimierczak, grający ostatnio w Boaviście Porto. Do składu wraca za to po pauzie za żółte kartki były piłkarz Lechii Mariusz Pawlak (rozmowa niżej)Bilety na Polonię

W piątek, w godz. 10-18, w sklepie kibica Lechii Gdańsk (salon Jako Red-Box) prowadzona będzie przedsprzedaż biletów na szlagierowy mecz Lechii z Polonią Warszawa. Warto wcześniej zapatrzyć się w wejściówkę, bo przed samym meczem sprzedaż w kasach będzie prowadzona tylko i wyłącznie do momentu wyczerpania biletów przeznaczonych na poszczególne sektory, zgodnie z pozwoleniem na organizację imprez masowych do 10 tys. widzów. Przy Traugutta wciąż można również nabywać karnety na rundę wiosenną, w cenach przewidujących pozostałą liczbę meczów. Koszt nabycia abonamentów: 70 zł (zegar), 100 zł (prosta), 145 zł (trybuna skrajna), 190 zł (trybuna centralna).

Dla naszych czytelników mamy 10 biletów na mecz Lechii z Polonią. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zadzwonią w piątek o godz. 12 pod nasz redakcyjny nr tel. 32 19 112 i prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Który zawodnik strzelił jedyną bramkę dla Lechii w pierwszym meczu z Polonią w Warszawie.

Komunikat organizacyjny: 

Kasy biletowe zostaną otwarte o godz. 12.40; na sektory trybuna oraz zegar obowiązuje wejście od strony cerkwi; na sektor prosta obowiązuje wejście od Alei Gwiazd; wstęp od strony kortów będzie możliwy tylko za okazaniem kart VIP; z uwagi na ograniczoną przepustowość bram wejściowych, organizatorzy proszą o wcześniejsze wchodzenie na obiekt; wejście od ul. Smoluchowskiego udostępnione będzie jedynie dla sympatyków Polonii; w przerwie meczu nie będzie możliwości opuszczania obiektu; w obrębie stadionu obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu.