Sport.pl

Londyński ?Sunday Times" zastanawia się nad fenomenem Kubicy

Największy brytyjski dziennik ?Times" w niedzielnej edycji opublikował duży artykuł o Robercie Kubicy. Anglicy twierdzą, że zwycięstwo w którymś z tegorocznych wyścigów może być przełomowe dla jego szybko rozwijającej się kariery.
"Sunday Times" sporo pisze nie tylko o umiejętnościach, ale także o osobowości Kubicy.

Według gazety, po ostatnim Grand Prix Malezji Kubica stojąc na podium wydawał się być o wiele bledszy od kolegów z Finlandii - Raikkonena i Kovalainena. Kubica swoją kondycję i wygląd usprawiedliwił faktem, że podczas wyścigu nie wypił ani kropli wody. Jednak od razu żartobliwie zapewnił, że podczas najbliższych zawodów będzie zaopatrzony w butelkę herbaty...

"Uroda Polaka, którego cechuje wysoko podniesione czoło, wyjątkowo blady kolor skóry i charakterystyczne rysy dla mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej zdecydowanie różnią go od chłopięco wyglądających Finów" - pisze "Sunday Times"

Brytyjscy dziennikarze nadal zastanawiają się, co spowodowało, że Robert stał się tak świetnym kierowcą i swoimi umiejętnościami wyparł w poprzednim sezonie z zespołu BMW Jacquesa Villeneuve'a. Podkreślono jego fantastyczny debiut podczas Grand Prix Węgier, a także trzecie miejsce, które osiągnął już w swoim trzecim występie. Wypadek, do którego doszło w Kanadzie spowodował, że Kubicę zaczęto uznawać za kierowcę niezwykle odważnego i szczęśliwego, a przy tym bardzo szybkiego.

Sam Kubica stwierdził w wywiadzie, że bardzo duży wpływ na jego karierę miała przeprowadzka z Polski do Włoch. Jednak podkreślił przy tym, że jest Polakiem i o swoim kraju nigdy nie zapomni. - Dojrzewałem szybciej niż moi rówieśnicy, ponieważ mieszkałem cały czas za granicą. Jednak nie wychowywałem się z przeświadczeniem, że zostanę zawodowym kierowcą - mówi Kubica.

"Jeśli Kubica wygra w Grand Prix i jeśli zostanie mistrzem świata przyniesie sławę polskim sportom motorowym. I to chyba dobrze" - pisze gazeta.