Sport.pl

Polonia w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra w Lubinie

Polonia gra w środę ćwierćfinał Pucharu Polski w Lubinie z Zagłębiem. W świetle ostatnich wydarzeń ten mecz nie ma dla zespołu ?Czarnych Koszul? większego znaczenia mimo prestiżowej stawki.
Zawieszenie przez zarząd klubu trenera Dariusza W., nominacja nowego, mało doświadczonego Tomasza Strejlaua, porażka w meczu na szczycie w Gdańsku, plaga kontuzji w zespole - problemów w Polonii jest bez liku. W tej sytuacji wszyscy koncentrują się na sobotnim meczu drugoligowym z Wartą Poznań.

Sytuacja jednak przypomina poprzednie spotkania z pierwszoligowcami w Pucharze Polski - z Lechem Poznań i Koroną Kielce. Wtedy też warszawski zespół był osłabiony, grał w rezerwowym ustawieniu, a z Koroną - tuż po zmianie trenera (wtedy zadebiutował Dariusz W.). Efekt tego był zadziwiający. Dwa zwycięstwa i do tego odniesione w ładnym stylu.

Tyle że teraz Polonia gra na wyjeździe, a Tomasz Strejlau bardziej jest przejęty nie tym, że debiutuje, ale tym, że ma problemy z zestawieniem sensownej jedenastki. - Byłem asystentem Darka Wdowczyka i Jacka Zielińskiego w Legii. Oswoiłem się ze stresem w znacznie bardziej prestiżowych meczach - mówi.

Do Lubina nie pojechali z powodu kontuzji: Krzysztof Kazimierczak, Kamil Kuzera, Daniel Mąka, Krzysztof Michalski, Mariusz Pawlak, Mariusz Zasada. Wszyscy są zawodnikami pierwszego składu. W Warszawie został Mariusz Liberda. O tym zdecydowały jednak wcześniejsze ustalenia. W meczach Pucharu Polski (Polonię czeka jeszcze rewanż w Warszawie) bronić ma Radosław Majdan. Niewykluczone, że dla byłego zawodnika Pogoni Szczecin i Wisły Kraków spotkanie z Zagłębiem będzie przetarciem przed ligą. Liberda zawiódł w poprzednich meczach i jego pozycja numer 1 w bramce "Czarnych Koszul" jest poważnie zagrożona.

ZAGŁĘBIE LUBIN - POLONIA WARSZAWA. Środa, godz. 19 - Marii Skłodowskiej-Curie 98. Sędziuje Robert Małek (Zabrze). Zagłębie: Aleksander Ptak - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sreten Sretenović, Tiago Gomes - Mateusz Bartczak, Michał Goliński, Szymon Pawłowski, Robert Kolendowicz - Dawid Plizga, Michał Chałbiński. Polonia: Radosław Majdan - Piotr Klepczarek, Bartłomiej Konieczny, Piotr Kulpaka, Lumir Sedlaczek - Krzysztof Bąk, Grzegorz Wędzyński, Łukasz Piątek, Piotr Kosiorowski - Jacek Kosmalski, Grzegorz Piechna.